Do zobaczenia 5-6 kwietnia 2025! ✨❤  

Organizator:

XV Kongres Podologiczny

Podziel się

Zapraszamy na Kongres Podologiczny - najważniejsze wydarzenie w branży podologicznej, które odbędzie się w niedzielę, 3 marca 2024, podczas targów kosmetycznych beautyVISION.

 XV Kongres Podologiczny

Temat przewodni:

MIKROORGANIZMY - SOJUSZNIK I GROŹNY PRZECIWNIK W PRACY PODOLOGA

3 marca 2024 (niedziela)

Lokalizacja: Pawilon 7, antresola, sala A/B


Kongres Podologiczny to wyjątkowa możliwość pogłębienia wiedzy teoretycznej oraz konsultacji z wybitnymi specjalistami branży podologicznej, medycyny, kosmetologii i fizjoterapii. Organizowany jest już od kilkunastu lat podczas targów beautyVISION przez Wydawnictwo ITERUM i Grupę MTP. 

Opis wydarzenia:

W jaki sposób redukować ryzyko związane z atakiem drobnoustrojów, jak współpracować ze specjalistami mikrobiologami, jak zapewnić ochronę klientom i personelowi gabinetów podologicznych - na te i inne pytania odpowiedzą wybitni specjaliści branży medycznej, farmaceutycznej, biotechnologicznej i podologicznej.

To wydarzenie, na którym nie może cię zabraknąć!

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym ważnym projekcie.

9.00 - 10.00 Rejestracja Uczestników

10.00           Rozpoczęcie Kongresu

10.05 - 10.35 Współpraca mikrobiologa i podologa warunkiem sukcesu terapeutycznego w zakażeniach.

Prof. dr hab. nauk med. Marzenna Bartoszewicz

Ekspertka w dziedzinie mikrobiologii, kierownik Katedry i Zakładu Mikrobiologii Farmaceutycznej i Parazytologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

10.40 - 11.10 Zasady taktyczne walki z drobnoustrojami w gabinecie podologicznym.

dr n. med. Justyna Piwowarczyk

Absolwentka Oddziału Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Autorka publikacji dotyczących profilaktyki zakażeń i mikrobiologii oraz współautorka książki „Higiena rąk w placówkach medycznych”. Wykładowca na lokalnych i ogólnopolskich konferencjach naukowych dotyczących profilaktyki zakażeń szpitalnych. Prowadzi autorskie szkolenia personelu medycznego z zakresu profilaktyki zakażeń. Pomysłodawczyni i organizatorka licznych akcji w szkołach i przedszkolach promujących higienę rąk wśród dzieci. Audytor wiodący WHO w dziedzinie higieny rąk personelu medycznego. Członek Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Pracuje w Medilab na stanowisku Doradcy Zarządu ds. merytorycznych i rozwojowych.

11.15 - 12.00  Protetyka płytki paznokciowej kontra pałeczka ropy błękitnej - procedury postępowania w gabinecie podologicznym wybranych chorób płytki.

mgr Piotr Bielawski Europejski Instytut Podologiczny Sp. z o.o.

Z wykształcenia kosmetolog i podolog. Posiada rozległą wiedzę z zakresu wszelkich znanych technik podologicznych i biomechaniki kończyny dolnej. W oparciu o szczytną genezę zawodu podologa i ideę edukacji społeczeństwa, skupia się na szerzeniu problematyki dysfunkcji stóp i podudzi. W listopadzie 2013 r. za osiągnięcia w pracy podologa na rzecz diabetyków, otrzymał srebrną, a następnie po latach złotą odznakę od Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, tym samym jest jego Honorowym Członkiem. Prelegent na kongresach i sympozjach w Polsce i na Ukrainie. Twórca i pomysłodawca linii preparatów podologicznych. Autor artykułów w czasopismach branżowych i lokalnej prasie.

12.00 - 12.30  Przerwa kawowa

12.30 - 12.45 Farmona Professional - pokaz produktowy

mgr Kamila Sitarz, Farmona Sp. z o.o.

12.45 - 13.15 Grzybica aparatu paznokcia - czyli nie taki grzyb straszny.

mgr inż. Beata Karcz

Absolwentka kierunku Podologia w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji oraz Ortopodologia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej. Od 5 lat prowadzi w Szczecinie swój gabinet ortopodologiczny: Centrum Zdrowej Stopy. Jest instruktorem marki Pharm Foot, autorką programów szkoleniowych i procedur zabiegowych, nauczycielem akademickim na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym oraz autorką artykułów w prasie branżowej.

13.15 - 13.45  Ograniczenie zapylenia w gabinecie dzięki pracy na mokro przy pomocy unitu podologicznego.

Gabriela Włodek

Specjalista podolog, pielęgniarka, edukator cukrzycowy. Właścicielka gabinetu podologicznego Podo-gabi.net oraz wyłączny dystrybutor unitów i foteli podologicznch Stern Podia. Z pasją i zaangażowaniem niesie pomoc pacjentom podologicznym oraz cukrzycowym. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności. Szczególną uwagę poświęca problemom stopy cukrzycowej oraz edukacji pacjenta cukrzycowego. Prywatnie mama Oli i Franka oraz pasjonatka gotowania.

13.45 - 14.05 Rany i nie tylko. Rozwiązania praktyczne i wymogi formalne profilaktyki zakażeń w gabinecie podologicznym.

dr nauk farm. Przemysław Dalkowski

Ekspert w zakresie profilaktyki zakażeń, dezynfekcji oraz antyseptyki. Od 30 lat związany z rynkiem medycznym, jest autorem lub współautorem szeregu publikacji naukowych. Był członkiem komisji dezynfekcji Polskiego Komitetu Normalizacji. Obecnie Produkt Manager w firmie BBraun odpowiedzialny za informację medyczną linii produktowych związanych z leczeniem ran, profilaktyki zakażeń oraz miejscowej terapii infekcji.

14.10 - 14.45 Poczęstunek dla Uczestników Kongresu Podologicznego

14.45 - 15.15 Efektywna komunikacja z pacjentem, jako początek skutecznej terapii podologicznej.

mgr Aleksandra Cierocka

Podolog praktyk, specjalizuje się w korekcji wrastających i wkręcających paznokci. Na co dzień pracuje w AArkada Instytucie Podologii, gdzie z dużymi sukcesami prowadzi terapie, łącząc metody i procedury podologiczne.

15.15 - 15.45 Zastosowanie metod molekularnych w ocenie czystości mikrobiologicznej gabinetu podologicznego.

mgr Anna Łuka

Kierownik ds. Jakości Molekularnego Laboratorium Diagnostycznego Tomorrow labs, audytor systemów zarządzania Laboratoriów Medycznych i naukowo-badawczych, biotechnolog, specjalista w dziedzinie badań opartych o techniki biologii molekularnej oraz genetyki człowieka, autor edukacyjnych spotkań branżowych poruszających kwestie wpływu genów na rozwój dermatoz.

15.45 - 16.15 Mikroorganizmy wywołujące choroby skóry stóp

mgr Magdalena Królikowska, Gehwol / Miralex Sp. z o.o.

16.15 - 16.45 Narzędzia i techniki wspomagające sprzedaż w gabinecie podologicznym

mgr Magdalena Sobolewska, MS Beauty

Magister finansów i bankowości, ukończyła studia podyplomowe Akademia Trenera. Od 17 lat zajmuje się sprzedażą i zarządza kilkuosobowym zespołem, prowadzi hurtownię kosmetyczną MS BEAUTY w Poznaniu, kilka lat temu poszerzyła działalność i ofertę o sprzedaż, usługi i szkolenia podologiczne, posiadając dziś jedną z największych ofert w Polsce. Importer marki podologicz- nej Camillen60 na Polskę i właściciel sklepu dla podologów www.camillen.pl. Prowadzi szkolenia biznesowe PODO MASTERMIND, autorka WORKBOOKA „Jak polubić i zwiększyć sprzedaż w gabinecie podologicznym".

16.45 - 17.15 Widoczne efekty niewidzialnego wroga - oblicza zakażeń w Zespole Stopy Cukrzycowej.

dr n. med. Adam Węgrzynowski

Specjalista chorób wewnętrznych, angiolog, podiatra. W pracy i na co dzień wulkan energii i gejzer pomysłów zawodowych. Gdyby istniał w kilku egzemplarzach, wtedy wszystkie zdołałby zrealizować. Chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami, jako wykładowca na kongresach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jako lekarz od roku 2000 związany z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Diabetologii w Poznaniu. Współtwórca poradni stopy cukrzycowej oraz Podovii w Poznaniu. Mistrz budowania relacji i krzewiciel idei współpracy wielospecjalistycznej. Zdając sobie sprawę, że każdy element terapii ma znaczenie, docenia i wykorzystuje wszystkie opcje które niosą ze sobą poprawę stanu zdrowia, od najnowocześniejszych technologii, po drobne zmiany nawyków żywieniowych i technik leczenia.

17.30              Zakończenie kongresu

BILETY

Koszt uczestnictwa
w XV Kongresie Podologicznym
450 zł w przedsprzedaży 400 zł*
OFERTA SPECJALNA!
Koszt uczestnictwa w Kongresie
dla prenumeratorów czasopisma Podologia
- kwartalnik dla specjalistów
400 zł w przedsprzedaży 350 zł*
*Przedsprzedaż do 15 stycznia 2024.

Kup bilet na:

Bilet na Kongres upoważnia do wstępu na Targi beautyVISION i Targi LOOK w dniach 2-3 marca 2024 r.

W czasie trwania Kongresu Podologicznego (niedziela, 3 marca) dostępne będą dodatkowe stoiska Partnerów Kongresu - specjalistów z branży podologogicznej.

Partnerzy Kongresu

Organizatorzy